VELKÝ ÚJEZD
O nás

Jsme parta kamarádů, kteří ve svém volném čase každoročně pořádají na začátku prázdnin dva týdenní křesťanské tábory na faře ve Velkém Újezdě u Jemnice pro děti do 15 let. Naše parta spolu tráví čas často i mimo tábory při všemožných příležitostech během celého roku. Všechny tábory probíhají pod záštitou organizace SHM Moravské Budějovice a mají již více než desetiletou tradici a těší se poměrně velké oblibě ze strany dětí i jejich rodičů. Do roku 2013 byla hlavní vedoucí sestra Agnela, následně do roku 2017 Marta Vaňurová, do roku 2022 Monika Němcová Bobu. V současné době tábory vede Vojtěch Jurka.

Každý tábor je tematicky zaměřen. Témat již bylo opravdu mnoho - Western, Středověk, Josef Egyptský, Pevnost Boyard, Indiáni, Sherlock Holmes, Pán prstenů, Stroj času a další. Vedoucí se kromě vytváření všemožných her a aktivit snaží ze všech sil předvádět co nejlepší herecké výkony při různých příběhových scénkách, kterých je často nemálo. V našem společenství každoročně zažíváme mnoho legrace, dobrodružství, her, úkolů, výzev a mnoho dalších rošťáren. Nezapomínáme však ani na modlitbu a slavení mše svaté. Rádi se vydáváme do přírody, kterou je Velký Újezd doslova obklopen, intenzivně hrajeme ping pong v sále, soutěžíme ve všemožných míčových sportech na víceúčelovém hřišti a někdy i rádi jen tak posedíme u táboráku na dvoře. Vedoucí se pro děti vždy snaží vytvářet nezapomenutelné zážitky.

Kromě táborů pořádáme i jarní tzv. víkendovku pro mladší účastníky do 13 let a podzimní víkendovku pro starší účastníky do 18 let.

Doufáme, že se všem naše stránky budou líbit a naleznete zde mnoho užitečných informací.

Tým vedoucíchVojtěch Jurka
hlavní vedoucí

Vojta se věnuje studiu informačních technologií v Brně. Jako vedoucí na táborech ve Velkém Újezdě působí dlouhá léta a jako účastník už od jejich počátků. Velký Újezd se pro něj za tu dobu stal srdeční záležitostí. Skrze jeho nespočet koníčků nejradši tráví svůj čas s přáteli, na Újezdě obzvlášť. Na táboře plní funkci hlavního vedoucího a stará se hlavně o program, hry a celkovou organizaci. Je pro každou srandu a hloupost, čímž se pečlivě stará o to, aby se vedoucí nikdy nenudili, přičemž doufá, že se mu společně s nimi podaří pokračovat v odkazu skvělých táborů a nezapomenutelných zážitků všech dětí na újezdě.

Vendula Michalová
zdravotník

Vendy úspěšně vystudovala na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Nyní se stará o ty nejmenší ratolesti, pracuje totiž jako učitelka MŠ. Jako vedoucí přijela na náš tábor v roce 2016 a už tu s námi zůstala. Nyní jezdí jako zástupce hlavního vedoucího, ale co více, během pobytu se postará o vaše děti po zdravotní stránce. Zastává totiž funkci zdravotníka. Vendy se neustále směje (i sama sobě), čímž dobíjí ostatní pozitivní energií. Miluje hasiče a hasičskému sportu se sama již několik let aktivně věnuje. Vyzkoušela si i několik extrémních překážkových závodů stylu Gladiator a Sparťan, takže se jen tak ničeho nezalekne.

Adam Dohnal
šéf realizačního týmu

Adam jezdí na tábory od roku 2015 a skoro jako jediný z vedoucích se nikdy nezúčastnil tábora jako účastník. To však nemá vliv na jeho obětavost pro tábory a snahu vytvořit pro děti nezapomenutelné zážitky. Má rád počítačové hry, sport a trávení času s kamarády, ať už na faře nebo na jiných místech. Když je zrovna léto a není na táborech tak sedí za volantem něčeho velkého a pomalého. Jediné na co dokáže zabrnkat jsou nervy ostatních vedoucích, avšak na ostatní nástroje je zcela hluchý.

Zuzana Bobu
vedoucí kuchyně

Zuzka je studentka pedagogické fakulty v Brně, kde se věnuje výtvarné výchově a českému jazyku a literatuře. Svého kreativního ducha se snaží uplatnit i na táboře. Členkou táborové kuchyně je už od dob sestry Agnely. A když může, tak ráda pomůže se vším.

Ludmila Vaňurová
vedoucí

Lída studuje marketing na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a v létě dělá průvodce na hradě Bítově. Nejvíc jí baví trávit čas s přáteli, a to ať při jízdě na bruslích, na pikniku nebo jen tak při procházkách. Lída miluje hudbu, ale na žádný hudební nástroj nehraje (i když se marně snaží naučit na ukulele). Ráda taky mluví, mluví neustále, neúnavně, a i když to nikdo nechce. Na tábory ve Velkém Újezdě jezdí už více jak 10 let, prvně jako účastník, pak jako praktikant a teď už jako plnohodnotný vedoucí.

Karel Veselý
vedoucí

Karel je student Masarykovy univerzity v Brně. Na tábory jezdí už od útlého věku a posledních pár let jezdí na tábory již jako řadový vedoucí. Má rád knížky a filmy a je vždy pro každou zábavu. Má rád skoro každý sport a různé fyzické aktivity. Nenávidí pavouky, ale má docela rád děti.

Kateřina Šenkyplová
zdravotník

Kateřina studuje na Střední zdravotnické škole ve Znojmě - obor zdravotnický asistent. Má ráda přírodu, umění a občasně i sport. Na táboře ve Velkém Újezdě patří do týmu zdravoníků. Ráda se zasměje s kamarády a vždy se snaží přispívat dobrou náladou.

Lukáš Procházka
vedoucí

Lukáš studuje IT na Střední průmyslové škole v Třebíči. Na tábory jezdí od svého dětství a za tuto dobu nasbíral spoustu zkušeností, které aktuálně uplatňuje jako vedoucí. Ve svém volném čase se rád věnuje hlavně fotbalu a hraní týmových her.

Martin Kabelka
vedoucí

Martin je mladý klučina, který pochází z Třebelovic. Aktuálně studuje obor Podnikání v OAHS Třebíč. Je pro každou srandu, miluje fotbal a další hry, které zahrnují pohyb. Na tábor jezdí už řadu let, nejdříve jako dítě, teď už jako vedoucí. Na děti a vedoucí se každoročně velice těší, díky této skvělé partě je pro něj těchto 14 dní nejlepších v roce.

Romana Veselá
kuchařka

Romana je absolventem gymnázia a v současné době studuje na vysoké škole obor Technologie potravin. Díky své lásce k jídlu, studijnímu oboru a dlouholeté praxi strávníka zde na táboře měla ty správné předpoklady pro to, aby se stala naší kuchařkou.

Tereza Kadrnožková
vedoucí

Tereza studuje v Českých Budějovicích obor Učitelství pro 1. stupeň a doufá, že se z ní jednou stane paní učitelka. Na tábory do Velkého Újezda jezdila již od dětství a vždy zde zažila ty nejlepší chvíle a zážitky z prázdnin. Proto si váží toho, že zde společně s vámi může trávit svůj čas i nyní jako vedoucí. Našla si tu spoustu kamarádů a skvělou partu, se kterou se snaží, aby se i pro vás stal tento tábor místem, kam se vždycky budete rádi vracet.

Ondřej Jurka
vedoucí

Ondra je studentem Střední průmyslové školy v Třebíči. Má rád všeobecně sporty a to především fotbal. Na tábory ve Velkém Újezdě jezdí už od roku 2010, kdy tu býval jako účastník a od roku 2019 je tu v řadách vedoucích.

Jakub Bulíček
kronikář, vedoucí

Kuba studuje na vysoké škole v Brně. Na tento tábor jezdil již od roku 2011 jakožto účastník, přičemž roku 2017 se přidal k ostatním vedoucím. Baví ho historie, seriály, filmy a tak dále. Ve volném čase si rád rekreačně zahraje fotbálek a také rád tráví čas s kamarády při všemožných příležitostech.

Šimon Tesař
vedoucí

Šimon studuje střední stavební školu v Brně. Na tábory jezdí od roku 2012 a nedokáže si představit léto začínající jinak, než s kamarády na Újezdě. Mezi jeho záliby patří trávit čas s ostatními, hudba, poznávat vše nové a snad všechny sporty. Na táboře má nejraději, když vidí ostatní šťastné a srandu, která tam panuje celý čas.

Marta Vaňurová
kuchařka

Marta je absolventkou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, v nynější době pracuje v advokátní kanceláři. Jako vedoucí s námi jela na tábor poprvé v roce 2008 a od té doby nevynechala jediný rok. Za tato dlouhá léta na táboře působila jako vedoucí a pár let také jako hlavní vedoucí. V posledních letech se usadila hlavně v táborové kuchyni. Je také hlavní vedoucí klubu SHM Moravské Budějovice. Ve volném čase se ráda učí novým věcem, vyrazí na výlet do přírody nebo na krásné památky, cvičí jógu nebo si přečte nějakou zajímavou knihu.

Marek Tesař
vedoucí

Marek se momentálně věnuje studiu na vysoké škole Mendelově v Brně. Jako vedoucí je kreativní a díky jeho nápadům se děti snad nikdy nenudily. Společně s vedoucím Martinem má během tábora na starosti bodování všech her. Ve volném čase se rád věnuje sportu, kamarádům nebo cestování.

Jan Jurka
člen realizačního týmu

Honza je absolventem Střední průmyslové školy v Třebíči a momentálně pracuje ve firmě distribuující slaboproudé technologie. Mezi jeho nejoblíbenější aktivity patří jakýkoliv sport a posezení s přáteli. Na tábory ve Velkém Újezdě jezdí od jejich počátku v roce 2008.

Vítek Dobrozenský
vedoucí

Vítek je studentem Obchodní akademie a Hotelové školy Třebíč v oboru Sportovní management a pochází z Třebelovic. Na tábory jezdí už od malička a zúčastnil se skoro všech ročníků a témat, které byly pravidelně začátkem každého léta na Velkém Újezdě. Jako vedoucí mimo jiné zastává hlavně funkci příprav každodenních mší společně s vedoucím Radimem. Má rád zábavu a je pro každou pohybovou aktivitu. Ve volném čase především rád hraje fotbal nebo tráví čas s přáteli.

Karel Skoumal
kuchař

Karel pochází z nedeleké obce Třebelovice. K týmu vedoucích se přidal v roce 2016, ale na tábory a víkendovky jezdil už od roku 2010. Studoval Střední školu v Moravských Budějovicích kde úspěšně odmaturoval a nyní pracuje. Má rád sportovní aktivity a celkově pohyb.

Radim Jurka
vedoucí

Radim studuje v Brně na elektrotechnické fakultě. Mezi jeho největší záliby patří fotbal. Na tábory na Velkém Újezdě se těšil každý rok už od dětství, spoustu let jako účastník a několik posledních let jako vedoucí. Zde se kromě dalších věcí spojených s táborem stará společně s Vítkem o chystání každodenních mší.

Štěpán Tesař
vedoucí

Štěpán studuje na střední škole elektrotechnické v Brně. Na tábory jezdí od roku 2013 a jako vedoucí jel poprvé v roce 2023. Mezi jeho záliby patří teamové sporty, trávení času s přáteli a cestování. Nejvíce si užívá přátelskou atmosféru, která po celý pobyt na táboře plyne. Těší ho, když vidí, jak účastníci se snaží dávat úplně všechno do soutěží, jako se snažil on.

Jakub Tesař
vedoucí

Jakub studuje obor Energetika na Střední průmyslové škole v Třebíči. Mezi jeho záliby patří všeobecně sport a trávení času s přáteli. Na tábory ve Velkém Újezdě jezdí od roku 2019 a má z nich vždy skvělé zážitky. Moc si váží toho, že nyní na Újezdě může trávit čas i jako vedoucí v takto skvělém kolektivu.